6 knivar, 6 gafflar, 6 skedar Haga längd 24,5, 21,5 och 21,5 cm.
12 knivar, 12 gafflar, 16 skedar Eva längd 21,5, 18 och 18 cm samt osthyvel och serveringssked.
6 knivar 24,5 cm, 6 gafflar 22 cm, 17 skedar 19 cm, 3 knivar 21,5 cm, 7 gafflar ca 18 cm, 12 gafflar 15,5 cm, 6 gafflar 12,5 cm, 1 gaffel 20,5 cm Svensk Spetsig.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Bruksslitage, Eva-bestick samt stora knivar och gafflar Svensk spetsig med gravyr.