SALONGSGRUPP, 5 delar, rokokostil, 1900-tal.

524112. SALONGSGRUPP, 5 delar, rokokostil, 1900-tal.

Salongsgrupp med stoppade sitsar samt ryggstöd. Stommar med skuren dekor
Soffa med längd 120, höjd 89 cm
Två karmstolar, bredd 74, ryggstödets höjd 83 cm
Två stolar, ryggstödets höjd 85, sitthöjd 44 cm.

Soffan med slitage på klädsel samt kantband löst, i övrigt smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 425