523828. VINGLAS, 2 st, Gunnel Sahlin, Kosta Boda, CHAMPAGNEGLAS, 2 st, möjligen "Orlando", Erika Lagerbielke, Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Vinglas, höjd 18 cm. Signerade "Kosta Boda Artist Coll G. Sahlin 99452"
Champagneglas, höjd 22 cm.
Ett champagneglas med repa.