52318. PARTI PORSLIN, 11 delar, bland annat "Kryss" samt "Körsbär" Gustavsberg.
6 kaffekoppar med 3 fat, "Körsbär" Gustavsberg.
4 tekoppar med fat, "Kryss" Upsala-Ekeby.
Kanna "Pike", Gustavsberg, höjd 17,5 cm.
Slitage. Kraftiga krackelyrer och missfärgningar på öron till tekoppar.