SKEPPSKLOCKA OCH BAROMETER, 1900-talets andra hälft.

522825. SKEPPSKLOCKA OCH BAROMETER, 1900-talets andra hälft.

Klocka och barometer i mässing. Uppfästa på platta av betsat lövträ. Höjd ca 50 cm.

Ej funktionstestade. Ytslitage. Klockans glas löst.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 091