522711. SERVISDELAR, 8 st, keramik, "Gefyr", "Pyro" mm.
5 uppläggsskålar "Gefyr" Gustavsberg längd mellan 17,5 och 22 cm.
Skål "Pyro" Gustavsberg längd 19,5 cm.
Skål med dekor Villeroy & Boch 20 cm.
Brun skål diameter 16,5 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Skålar Gefyr med en spricka, glasyrskada, slitage.
Övrigt gods med bruksslitage.
Brun skål diameter 16,5 cm.
Övrigt gods med bruksslitage.