FIGURINER, 6 st, porslin, rokokostil.

522566. FIGURINER, 6 st, porslin, rokokostil.

Parian märkt "Für Recht und Freiheit" höjd 20 cm.
Par spelande på instrument 17,5 cm.
2 parianer kvinna och man ca 27 cm.
2 figuriner flicka och pojke Italien 31 och 32 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Skador pojkes fingrar, pariankvinnas hand, gevär samt litet nagg undertill på spelande par.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 372