Målat. Beslag av mässing. Fyra lådor. En dörr med bakomliggande hyllplan. Längd 109. Bredd 60. Höjd 77 cm.
Slitage. Repor och märken. Draghandtag saknas. Färgbortfall.
Nycklar saknas.