3 delar, "Invit", Rörstrand.
Ljusstakar, ett par, Rörstrand, höjd ca 15 cm.
Terrin, "Koka Blå", Rörstrand, höjd ca 21 cm.
Terrin, "Dukat", Karlskrona/Upsala-Ekeby.
Lockskål, "Vardag", Karin Björkqvist, Gustavsberg.
Kryddburk, "Dalom", Rörstrand.
Koppar med fat, 3 st, "Bengahli", Rörstrand mm.
Skål med pip, "Marina", Gustavsberg mm.
Bruksslitage. Vas med nagg. Terrin, "Koka Blå", lockknopp med lagning.
3 delar, "Invit", Rörstrand.