GOLVVAS, glas, Paul Kedelv, Flygsfors 1950-tal.

521771. GOLVVAS, glas, Paul Kedelv, Flygsfors 1950-tal.

Mönster i blått och vitt. Etikettmärkt . Formgiven till Helsingborgsutställningen 1955.
Höjd 57 cm.
Diameter 20 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 57 cm.
Diameter 20 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 836