MATGRUPP, 7 delar, gustaviansk stil, Möbelboning, Tibro, 1900-talets andra hälft.

521480. MATGRUPP, 7 delar, gustaviansk stil, Möbelboning, Tibro, 1900-talets andra hälft.

Bord och sex stolar. Fanerade med lövträ. Skuren dekor. Genombruten rygg, lös stoppad sits. Tre iläggsskivor a 48 cm vardera. Bordets längd 140. Bredd 100. Höjd 74 cm.

Slitage. Repor och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Repor och märken.

Antal besök: 788