Längd 79 cm. Bredd 42 cm. Höjd 31 cm. Inredd med fack hyllor samt låda.
Repor/fläckar i synnerhet på ovansida. Limrester runt nyckelbricka. Bruksslitage.
Nyckel/nycklar finns.