Textrad från Carl Michael Bellmans Fredmans sång No. 41, "Joachim uti Babylon":
"Joachim uti Babylon hade en hustru Susanna, töm vår kanna"
Höjd 19 cm.
Bruksslitage, repor.
Höjd 19 cm.
Bruksslitage, repor.