Ingår gör pump, flaskhållare.
1923 startade Carl Liljeberg Trelleborgs Velocipedfabrik som kontraktsbyggde ramar och framgafflar åt andra cykelmärken förutom det egna märket TV som såldes lokalt. Företaget växte efterhand och ombildades 1940 till aktiebolag. 1947 debuterade cykelmärket Mustang. Företaget drevs framgångsrikt fram till slutet av 80-talet då andra marknadskrav och ökad konkurrens från importerade cyklar ändrade förutsättningarna. 1989 såldes fabriken till danska Smith & Co och tillverkningen i Trelleborg upphörde 1994. Varumärket Mustang finns ändå kvar för direktförsäljning på nätet.
Smärre slitage, någon mindre repa på sadel.
Ingår gör pump, flaskhållare.