BYRÅ, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

519773. BYRÅ, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Rak form med välvd front, fanerat i valnöt samt valnötsrot. Tre lådor med rikt dekorerade beslag i mässing/gulmetall.
Längd 92 cm.
Bredd 52 cm.
Höjd 79 cm.

Slitage. Fläckar, lackskador, fanerskador.
Kompletterad samt renoverad.
3 sorters olika beslag.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 92 cm.
Bredd 52 cm.
Höjd 79 cm.

Kompletterad samt renoverad.
3 sorters olika beslag.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 526