KAFFESERVIS, porslin, 21 delar, Gustavsberg, medföljer kopp och fat "Salix".

519632. KAFFESERVIS, porslin, 21 delar, Gustavsberg, medföljer kopp och fat "Salix".

Kaffeservis, porslin med dekor av rosor, guldkant. Märkta Gustavsberg Sweden Benposlin 2497.
12 st fat, diameter 13 cm.
9 st koppar, höjd 6,5 cm.
Medföljer kopp och fat "Salix" Märkt Gustavsberg Sweden Benporslin, Salix.

Bruksskick.
Förgyllning med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 st fat, diameter 13 cm.
9 st koppar, höjd 6,5 cm.

Bruksskick.
Förgyllning med slitage.

Antal besök: 2 068