TAPIO WIRKKALA. Ljusstake, mässing, Kultakeskus Oy, 1900-talets andra hälft.

518981. TAPIO WIRKKALA. Ljusstake, mässing, Kultakeskus Oy, 1900-talets andra hälft.

Höjd 18 cm.

Bruksslitage.

Tapio Wirkkala (1915–1985)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 18 cm.

Bruksslitage.

Tapio Wirkkala (1915–1985)

Antal besök: 1 104