518894. BYRÅ, Swedish Grace, beslagen märkta bröderna Miller, 1920/30-tal.
Valnöt, bonad björk m.fl träslag.
Höjd 71, bredd 83, 41 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten, Lammhult.
Smärre bruksslitage, mindre repor och märken.
Nycklar saknas.