TAKLAMPA, Hans-Agne Jacobsson, Markaryd, 1900-talets andra hälft. Höjd ca 70 cm.

518748. TAKLAMPA, Hans-Agne Jacobsson, Markaryd, 1900-talets andra hälft. Höjd ca 70 cm.

Med 12 ljuspunkter, tonade glaskupor.
Diameter ca 55 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad. Nagg på glaskupor, dock syns ej dessa vid montage. Ej ljusarm med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 55 cm.

Antal besök: 950