518661. VÄGGSKÅP, intarsia samt marmor, empirestil, Italien, 1900-talets mitt.
Rikligt med intarsia, bronserade detaljer samt marmor i dörr och framsida. Längd 91, bredd 49, höjd 123,5 cm.
Fanerslitage samt några fanerbortfall. Mindre sprickor. Nyare dörrhandtag.
Nycklar saknas.