VÄGGSKÅP, intarsia samt marmor, empirestil, Italien, 1900-talets mitt.

518661. VÄGGSKÅP, intarsia samt marmor, empirestil, Italien, 1900-talets mitt.

Rikligt med intarsia, bronserade detaljer samt marmor i dörr och framsida. Längd 91, bredd 49, höjd 123,5 cm.

Fanerslitage samt några fanerbortfall. Mindre sprickor. Nyare dörrhandtag.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 581