SOFFA, 3-sits, klädd i tyg från G.P & J Baker, inköpt på Silverbergs Malmö, 1900-talets andra hälft.

518383. SOFFA, 3-sits, klädd i tyg från G.P & J Baker, inköpt på Silverbergs Malmö, 1900-talets andra hälft.

3-sits soffa med lösa plymåer. Klädd i tyg från G.P & J Baker.
Höjd ca 70 cm.
Sitthöjd 42 cm.
Längd 202 cm.
Bredd 85 cm.
Kuddar vid armstöd med skyddande textilöverdrag.

Inköpt på Silverbergs i Malmö.

Textil med kraftigt slitage, solblekt. Fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 70 cm.
Sitthöjd 42 cm.
Längd 202 cm.
Bredd 85 cm.

Antal besök: 4 252