518221. TESERVIS, 31 delar, blåtonad glasmassa med polykrom reliefdekor av blommor samt guld, 1900-tal.
6 tekoppar med fat, 6 assietter, 1 tekanna, 1 sockerskål, 1 gräddkanna, 1 kakfat, 2 vaser, 1 karaff med propp, 12 starkvinsglas.
Bruksslitage, smärre dekorbortfall.