LJUSSTAKAR och TOMTAR, trä och porslin, 1900-tal.

517895. LJUSSTAKAR och TOMTAR, trä och porslin, 1900-tal.

Dalapar i trä, höjd ca 29 cm. Tomtar, höjd 5-12 cm.

Bruksslitage, färgbortfall, spricka vid foten på en träljusstakarna. Ljuskoppar i metall saknas på dalkullan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 854