SAMLING LAMPOR, 4 st, 1900-tal.

517783. SAMLING LAMPOR, 4 st, 1900-tal.

Golvlampa, orientalisk,
Höjd, inklusive skärm, 85 cm

Bordslampa, keramik,
Höjd, inklusive skärm, ca 60 cm.

Taklampa, glas samt prismor,
Höjd 15 cm
Längd 40 cm.

Takkrona, barockstil,
Höjd ca 75 cm
Diameter ca 55 cm.

Ålders samt bruksslitage. Ej funktionstestade.
Takkrona med lösa prismor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Golvlampa, orientalisk,
Höjd, inklusive skärm, 85 cm

Bordslampa, keramik,

Taklampa, glas samt prismor,
Höjd 15 cm
Längd 40 cm.

Takkrona, barockstil,
Höjd ca 75 cm
Diameter ca 55 cm.

Takkrona med lösa prismor.

Antal besök: 452