SPEGEL, gustaviansk, 1700-talets slut.

517656. SPEGEL, gustaviansk, 1700-talets slut.

Bronserad. Skuren dekor av bl a lagerblad. Krönt av bandrosett. Ca 114 x 69 cm.

Slitage. Repor och märken. Senare glas. Krön med lagning. Senare bronsering. Mindre färgbortfall och torrsprickor. Några dekorbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 746