PARTI SILVER, 5 delar, 1800-talets första hälft. Tot vikt ca 143 gram.

51747. PARTI SILVER, 5 delar, 1800-talets första hälft. Tot vikt ca 143 gram.

Såsslev, otydliga stämplar 1848.
Sockerströare, stmpl GM otydliga stämplar 1847.
Sked med böjt grepp, förgylld, otydliga stämplar 1827.
Sked, modell svensk rund, förgylld, stmpl IFB 1820.
Sked, modell svensk spets, förgylld stmpl IPG 1818.
Längd 9,5 - 22,5 cm.

Slitage, bucklor. Sockerströare med monogram. Möjlig lagning modell svensk spets.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 9,5 - 22,5 cm.

Antal besök: 752