GOLVVAS, keramik, Andersson & Johansson, Höganäs Keramik, 1900-talets mitt.

517326. GOLVVAS, keramik, Andersson & Johansson, Höganäs Keramik, 1900-talets mitt.

Hänkelvas, naturvit glasyr med ristad dekor. Stämpelmärkt i botten. Höjd 53 cm.

Bruksslitage, fotring med smärre tillverkningsdefekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 804