SERVISDELAR, 53 st, keramik och porslin, bland annat "Salix" och "Festong", Stig Lindberg, 1900-talets mitt.

516421. SERVISDELAR, 53 st, keramik och porslin, bland annat "Salix" och "Festong", Stig Lindberg, 1900-talets mitt.

2 djupa tallrikar, "Festong", Gustavsberg
17 assietter röd Salix
4 assietter svart Salix
13 kaffefat röd Salix
2 kaffefat svart Salix
3 kaffekoppar Maxim, Gustavsberg
3 kaffefat Maxim, Gustavsberg
3 kaffekoppar, Agneta, Gefle
3 kaffefat, Agneta, Gefle
1 mattallrik, möjligen Upsala Ekeby
2 uppläggningsfat, Flora, Gustavsberg.

Ålders samt bruksslitage. Nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

17 assietter röd Salix
4 assietter svart Salix
13 kaffefat röd Salix
2 kaffefat svart Salix
3 kaffefat Maxim, Gustavsberg
3 kaffekoppar, Agneta, Gefle
3 kaffefat, Agneta, Gefle

Antal besök: 1 569