TESERVIS, 20 delar, porslin, "Grand", Arthur Percy, Gefle Porslinsfabrik, 1930-tal.

515766. TESERVIS, 20 delar, porslin, "Grand", Arthur Percy, Gefle Porslinsfabrik, 1930-tal.

8 st tekoppar, höjd 6, diameter 11 cm.
8 st tefat, diameter 16,5 cm.
1 st tekanna, längd 24 cm.
1 st sockerskål, höjd 9 cm.
2 st gräddkannor, höjd 8,5 cm.

Bruksslitage, några delar med krackelyr, missfärgning, något nött guldkant.

Gör en kostnadsfri värdering!

8 st tefat, diameter 16,5 cm.
1 st tekanna, längd 24 cm.
1 st sockerskål, höjd 9 cm.

Antal besök: 691