CIGARETTETUI, silver, Ryssland, 1900-talets första del. Vikt 186 gram.

51576. CIGARETTETUI, silver, Ryssland, 1900-talets första del. Vikt 186 gram.

Dekorerad med grön sten, förgylld interiör. Stämplad Moskva samt A.O.A.M.3.
Längd 11, bredd 7,5, höjd ca 1,5 cm.

Smärre slitage. Gåvogravyrer invändigt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 958