PARTI KERAMIK, 4 delar, Gunnar Nylund, Rörstrand, Wilhelm Kåge samt Stig Lindberg, Gustavsberg.
515681. PARTI KERAMIK, 4 delar, Gunnar Nylund, Rörstrand, Wilhelm Kåge samt Stig Lindberg, Gustavsberg.
Vas, dekor av eklöv, Gunnar Nylund, Rörstrand, höjd 32 cm.
Vas, Carrara, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, höjd 18,5 cm.
2 vaser, Domino, Stig Lindberg, Gustavsberg, höjd 5 cm.
Bruksslitage, fläckar. Vas Carrara med fläckar. En vas Domino med glasyrnagg vid fot.