ARMBAND, silver, filigranarbete, 18/1900-tal. Vikt 28 gram.

515284. ARMBAND, silver, filigranarbete, 18/1900-tal. Vikt 28 gram.

Stel armring med enombruten dekor med silverpärlor. Diameter ca 6-6,5 cm, bredd ca 2,7 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, lagning på mittdekorens baksida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 676