514786. TAKLAMPA, Bertil Brisborg, Böhlmarks, 1900-talets första hälft.
Mässing. Tandade kanter. Delvis genombruten dekor. Tre ljuspunkter. Numrerad "11895 3 x 40". Märkt. Diameter ca 57. Höjd ca 40 cm.
Fungerar vid katalogisering, ej garanti. Ytslitage. Någon buckla.