KNIV, Janne Marttiini, Rovaniemi, Finland. 1900-tal.
514643. KNIV, Janne Marttiini, Rovaniemi, Finland. 1900-tal.
Skaft av björk, blad av stål, signerad KNIV, Janne Marttiini, Rovaniemi, Finland med dekor av same med renar, längd 24,3 cm, slida av läder. Totallängd med slida 39,5 cm.