514600. SERVISDELAR, 14 st, flintgods, dekor 2204 "Blumen", Wächtersbach, Tyskland, 1900-talets första hälft.
11 st assietter med genombruten gallerkant, diameter 18 cm.
3 st skåller med genombruten gallerkant, diameter, 14,4 - 21,7, höjd 6,2 - 9cm.
Bruksslitage, någon enstaka del med krackelyr, större skål med nagg på övre kantens undersida.