Skål, höjd 17 cm, diameter 22 cm. Vitmelerad glasmassa med polykroma dekorband. Signerad Kosta Boda B.Vallien 58786.
2 st vaser, oval form, höjd 15 cm, längd 15 cm. Vitmelerad glasmassa med polykroma dekorband. Signerad Kosta Boda B.Vallien 48224.
Bruksskick.
Bruksskick.