Matservis med tryckt dekor av blommor, förgylld kant.
12 st assietter, diameter 17 cm.
12 st djupa tallrikar, diameter 23 cm.
4 st tallrikar, diameter 23,5 cm.
4 st tallrikar, diameter 21 cm.
5 st uppläggningsfat, längd från 38 cm - 23 cm.
Skål, längd 29 cm.
Såsskål, längd 23 cm.
Kanna, höjd 17 cm.
Märkta Rosenthal Victoria.
Bruksskick.
Skål, längd 29 cm.
Såsskål, längd 23 cm.
Kanna, höjd 17 cm.
Märkta Rosenthal Victoria.
Bruksskick.