514055. BURKAR och BEHÅLLARE, 4 delar, 1900-talets mitt.
2 st behållare, rostfria med invändig måttskala. Längd ca 25,5 cm
1 st rund kakburk, i 3 våningar, höjd ca 19,5 cm
1 st fyrkantig kakburk i 3 våningar, höjd ca 21 cm.
Slitage, fläckar, märken. Enstaka del med bucklor.