TESKEDAR, silver, 15 st, olika modeller, Guldsmedsaktiebolaget i Stockholm, total vikt 145 gram.
513885. TESKEDAR, silver, 15 st, olika modeller, Guldsmedsaktiebolaget i Stockholm, total vikt 145 gram.
11 st, teskedar, längd 10 cm, Stämplade CGH, Kattfot, S, Stockholms stadsstämpel , D8 (1930) Monogram G.
3 st, teskedar, längd 12 cm. Stämplad GAB, Stockholms stadsstämpel, Kattfot, S, I9 (1959)
1 st tesked, längd 13 cm. Stämplad GAB Stockholms stadsstämpel, Kattfot, S, L9 (1961) Sterling. Modell "Diplomat".