SALONGSGRUPP, 4 delar, rokokostil, 1900-talets senare del.

513791. SALONGSGRUPP, 4 delar, rokokostil, 1900-talets senare del.

Tre karmstolar, med löstagbar sittdyna, fast klädsel på rygg- samt armstöd.
Ryggstödets höjd 95, sitthöjd 49, bredd 59 cm
Åttakantigt bord med mörk glasskiva, tonen är grönsvart
Längd och bredd 100, höjd 55 cm.

Bordets glasskiva med repor, karmstolarna med enstaka fläckar samt några färgsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 529