513784. MATSALSGRUPP, 10 delar, rokokostil, Åmells, 1900-tal.
Bord, diameter 120, höjd 74 cm
6 stolar med löstagbara stoppade sitsar, ryggstödets höjd 102, sitthöjd 45 cm
3 illäggsskivor med bredd 47 cm.
Stolarnas klädsel med fläckar, i övrigt repor.