TESERVIS, 13 delar, flintgods, "Blå eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand.

513687. TESERVIS, 13 delar, flintgods, "Blå eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand.

5 st Koppar, diameter 10, höjd 8 cm.
8 st Fat, diameter 17 cm.

Bruksslitage, en kopp liten kantnagg, en kopp lite brun invändigt och en brun in och utvändigt, tre st. fat med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

8 st Fat, diameter 17 cm.

Antal besök: 604