SAMLING FIGURER, 7 st, Orienten, 1900-tal.

513672. SAMLING FIGURER, 7 st, Orienten, 1900-tal.

Fem buddhistiska figurer, troligen Thailand eller Burma,
höjd 7,5 - 12,5 cm
Två orientaliska hästar med polykrom bemålning, höjd ca 20,5 - 22 cm.

Bruksslitage, ena hästan med mycket små avslag, den andra hästen stor spricka på ena benet samt färgbortfall, en figur skada på halsen.

Gör en kostnadsfri värdering!

höjd 7,5 - 12,5 cm

Antal besök: 293