BYRÅ och SPEGEL, lackarbete, Kina, 1900-talets andra hälft.

513369. BYRÅ och SPEGEL, lackarbete, Kina, 1900-talets andra hälft.

Byrå med ett par dörrar och en låda, mässingsbeslag, längd 61, bredd 40, höjd 61 cm. Spegel 51 x 122 cm. Dekor av landskapsscener.

Bruksslitage, repor, stöt märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 469