513285. FEDOR MATEJKA. ”Die Erholung”, olja på duk, signerad och daterad.
Ett par i badkläder som sitter på stranden eller i bränningen inramad, signerad och daterad nedre högra ”S.Matejka 2002", mått 80 x 100 cm.
I gott skick. Minsta nedsmutsning.