COLLIER, odlade pärlor med lås i silver med ametist, 1900-talets första hälft.

512786. COLLIER, odlade pärlor med lås i silver med ametist, 1900-talets första hälft.

Champagnefärgade pärlor. Längd, opera 79 cm, pärlor, diameter ca, 0,8 cm. Ametist, diameter 1,2 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 452