512747. ART DECO RING, SILVER 835, OMKRING 1925.
Art deco ring silver 835 också stämplad, set med en akvamarin fasetterad spinell, från 1920-talet, ringstorlek 53, stenstorlek: 12 x 8 mm, vikt: 4 gram.