512272. SERVISDELAR, 81 st, flintgods, "Spets" Rörstrand.
23 tallrikar diameter 23 cm, 15 djupa tallrikar, 24 tallrikar diameter 21 cm, 19 tallrikar diameter 18 cm.
Omfattande nagg samt glasyrkrackelering. en djup tallrik med lagning medföljer, en tallrik diameter 21 cm medföljer.