HÖRNSKÅP, allmoge, 1700/1800-tal.

511979. HÖRNSKÅP, allmoge, 1700/1800-tal.

Bemålat, daterad 1795, längd ca. 70, bredd 42, höjd 190 cm.

Slitage, maskstunget. Renoverat och kompletterat. Senare underrede.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 446