511856. CHIFFONJÈ, furu, Karl Johan, 1800-tal.
Chiffonjé i betsad furu med bakomliggande inredning i rotfanér
Längd 117, bredd 54, höjd 112 cm.
Låset för skrivskivan fungerar, dock är skivan skev så det ej går att stänga ordentligt, repor och märken.